آلاچیق و کلبه های روی آب: فرانسه

بورا بورا در فرانسه مکان هاي ديدني بسيار زيبايي دارد و يکي از خيره کننده ترين مناطق گردشگري دنيا به شمار مي رود. اين منطقه جزيره هاي کوچک با ويلا، کلبه و آلاچيق هاي بسيار جالب دارد که بيشتر آنها روي آب ساخته شده اند. غذا با قايق براي مهمانان آورده مي شود و کف کلبه ها شيشه اي است و مي توانند زندگي زير درياچه را از داخل اتاق خود تماشا کنند.

?. تفرج گاه چهارفصل بورابورا: پولي نزي فرانسه
تماشا طلوع آفتاب از روي اقيانوس آرام و غروب خورشيد از روي درياچه مرجاني، روستاي پولي نزي در فرانسه را به يکي از زيباترين مناطق تفريحي دنيا تبديل کرده است. اين روستا با انواع درختان نارگيل احاطه شده است. سقف هاي آلاچيق ها از برگ و ديوارها از سنگ هاي آتشفشاني با پوشش صدفي ساخته شده اند. اتاق ها هر کدام آلاچيق هايي بر روي آب دارند و به مهمانان و مسافران اجازه مي دهند تا از ماهي هاي زير آب و آسمان آبي لذت ببرند.

?. تفرج گاه جزيره Le Taha???;a: پولي نزي فرانسه
با هلي کوپتر، اين جزيره در فاصله ?? دقيقه اي از بورابورا واقع شده است. طراحي و استايل جزيره بر اساس معماري پلي نيزيايي است. در کنار آن جزيره بسيار کوچکي از مزارع وانيل قرار دارد و مسافران و گردشگران در آلاچيق هاي که روي آب يا ويلاهاي ساحلي که از بامبوهاي محلي ساخته شده اند، اقامت مي کنند. آلاچيق ها اسکله هايي دارند که گردشگران با کاياک به اتاق هاي خود مي روند. ويلاها نيز استخرهاي تميز ، تخت هاي روان و آويخته از درختان نارگيل دارند. اين جزيره واقعا رويايي است. غذا در ساحل براي مهمانان سرو مي شود و از تفريحات پرهيجان آنجا بايد به شنا در کنار کوسه ها اشاره کرد.

?. تفرج گاه ساحلي Te Tiare: Huahine، پولي نزي فرانسه
اين ساحل سنتي پولي نزي در يک ساحل کوچک اختصاصي واقع شده است و فقط با قايق قابل دسترسي است. بام هاي آلاچيق هاي اين منطقه از پوشال و ساقه نخل ساخته شده اند. کف آنها کاشي است و با پارچه هاي ساحلي بر زيبايي و راحتي آنها تاکيد شده است. اين آلاچيق ها درست روي آب ساخته شده اند.

?. تفرج گاه و اسپا ساحلي بورا بورا: پولي نزي فرانسه
اتاق هاي ساحلي اين ساحل همه مورد بازسازي قرار گرفته اند و طراحي باز با پارچه هاي بافته شده از پوست نوعي درخت توت و منبت کاري هاي بسيار زيبا دارد. دستشويي ها کف شيشه اي دارند که مي توانيد هنگام مسواک زدن ماهي ها را زير پاي خود تماشا کنيد.

?. Le Mridien : بورا بورا پولي نزي فرانسه
اين منطقه را نيرواناي زمين مي دانند. (نيروانا به معناي رستگاري کامل است.) ويلاهاي ساحلي دسترسي مستقيم به درياچه داخلي دارند که مي توانند در محل زندگي لاک پشت ها شنا يا غواصي کنند. آلاچيق هاي روي آب سقف هايي ساخته شده از پوشال و پوست درخت نخل دارند، پنجره هاي کرکره اي و دريچه دار و معماري پلي نزيايي دارند.

?. هتل هيلتون و اسپا بورابورا: بورا بورا پولي نزي فرانسه
حدود ?? سال از زماني که هتل سازهاي فرانسه تصميم گرفته روي آب هاي درياچه زيباي اين منطقه هتل بسازند مي گذرد. در طول سال ها به تعداد و اندازه اين ويلاها و کلبه ها اضافه شده است. در حال حاضر ??? سوئيت در بورا بورا قرار دارد که بسيار هنرمندانه در کنار يکديگر ساخته شده اند. مساحت داخلي اين سوئيت ها ??? تا ??? متر مربع است. کف زمين اين کلبه ها شيشه سه لايه است که مسافران مي توانند زير پاي خود حرکت ماهي ها و زندگي زير درياچه را تماشا کنند. اين ايده واقعا رويايي است. از همه جالب تر و هيجان انگيزتر اين است که يک قايق موتوري، مهمانان را مستقيما از فرودگاه به سوييت هاي خود مي برد. همه ?? ويلاي موجود روي آب، به طور جداگانه اسپا دارند.

?. Sofitel Moorea La Ora: ماهارپا پولي نزي فرانسه
اين کلبه ها و آلاچيق ها نيز روي آب ساخته شده اند و همچون بورابورا در افق ديده نمي شوند. بايد از نزديک شاهد آب هاي فيروزه اي و شن هاي سفيد و هواي عالي اين منطقه باشيد. صبحانه مهمانان با قايق هاي مخصوص به در کلبه آنها آورده مي شود.

?. تفرج گاه و اسپا Moorea Pearl: ماهارپا پولي نزي فرانسه
مرجان هاي درياچه اين منطقه به زيبايي مکان هاي معرفي شده نيست، اما آلاچيق و کلبه هاي اقامتي اينجا نيز روي آب ساخته شده اند. اين کلبه هاي بسيار قديمي هستند و شايد بتوان گفت نخستين کلبه هاي ساخته شده روي آب در جنوب اقيانوس آرام است. اين کلبه در دهه ???? ميلادي ساخته شده است.

?. Tikehau Pearl: تيکه هايو پولي نزي فرانسه
در اين جزيره مي توانيد از داخل آلاچيق هاي خود مرجان هاي کف درياچه را تماشا کنيد و از آب هاي فيروزه اي و آلاچيق هاي چوبي با سقف هاي پوشالي و درست شده از پوست درخت نخل نهايت لذت را ببريد. اين جزيره يکي از دورافتاده ترين جزيره هاي پلي نزي فرانسه است. اين درياچه مملو از ماهي است.


??. تفرج گاه چهارفصل موريتيوس در آناهيتا: Beau Champ
اين جزيره کوچک در شرقي ترين ساحل آناهيتا قرار دارد و به تفرج گاه چهار فصل شهرت دارد. در اينجا اتاق هاي اختصاصي و زمين گلف براي تفريح وجود دارد. چشم اندازهاي خيره کننده و درياچه فيروزه اي اين منطقه آن را به يکي از بهترين تفريح گاه هاي فرانسه تبديل کرده است. در اينجا ?? ساحل و ويلاهاي ساحلي وجود دارد که همه آنها استخر، جزيره ?? آکري اختصاصي و باغ دارند.
منبع: آفتاب