ایده هایی برای طراحی آلاچیق های زیبا

همه ما از اين که ساعاتي را در فضاي سبز و در دل طبيعت بگذرانيم لذت مي بريم. البته خوشحال تر خواهيم شد که بتوانيم چنين فضايي را در حياط خانه ( آپارتمان ) و يا ويلاي خود داشته باشيم. در اين مواقع داشتن آلاچيق و سايه باني که بتواند ما را از تابش مستقيم نور خورشيد و يا بارش باران و برف در امان نگه دارد لازم به نظر مي رسد. با اين شرايط هر گاه که بخواهيم با هر وضعيت آب و هوايي مي توانيم از فضاي سبز لذت ببريم. در اين مطلب چيدانه شما را با ايده هايي براي طراحي آلاچيق آشنا مي کند، با ما همراه باشيد.

مواد و مصالح براي طراحي آلاچيق
همانطور که همه ما مي دانيم هدف ما از داشتن آلاچيق، داشتن مکان و سرپناهي براي ارتباط ما با طبيعت است. براي طراحي و ساخت آلاچيق به نظر مي رسد استفاده کردن از مواد و مصالح طبيعي همچون سنگ و چوب مي تواند حس نزديکي ما را با طبيعت بيشتر کند.
علاوه بر اين که مي توانيد از ترکيب سنگ و چوب در کنار هم استفاده کنيد، در طراحي امکان دارد که وجود يکي از آنها نسبت به ديگري چشمگير تر باشد. کف پوش هاي سنگي اگر طرح و رنگ آنها با ظرافت انتخاب شده باشد مي تواند جلوه زيبايي به آلاچيق ببخشد.

هماهنگي مصالح با مبلمان در طراحي آلاچيق
اگر انتخاب شما براي ساخت آلاچيق استفاده از چوب است، مي توانيد با انتخاب صندلي و مبلمان چوبي با رنگ هماهنگ با چارچوب و کف پوش محيطي زيبا را بيافرينيد.

سقف هاي پوشالي
,ايده هايي براي طراحي آلاچيق هاي زيبا ساخت آلاچيق,طراحي آلاچيق,انواع آلاچيق,دکوراسيون، دکوراسيون منزل، دکوراسيون اتاق خواب، چيدمان منزل، دکوراسيون داخلي، دکوراسيون منزل 2015
در بعضي از مناطق با توجه به نوع اقليم و شرايط مصالح بومي با استفاده از پوشال هاي گياهي سقف آلاچيق ها را با ترکيب با چارچوب هاي چوبي پوشش مي دهند. اين نوع آلاچيق ها را نيز مي توان در شمال ايران يافت که با ساقه هاي برنج ساخته مي شوند. در مناطق ديگر کشور نيز گياهان متفاوتي براي اين کار مورد استفاده قرار مي گيرند.

سقف هاي گياهي
شايد يکي از پرطرافدارترين نوع سقف براي آلاچيق ها، سقفهايي است که به کمک رشد گياهان رونده در طول زمان شکل مي گيرند. اين سقف ها بسيار زيبا هستند و حس طراوت و تازگي را به شما هديه مي دهند. زيبايي عبور نور از لا به لاي شاخ و برگ گياهان لذت حضور در آن فضا را بيشتر مي کند.
منبع: چيدانه