ایده های خلاقانه برای سقف اتاق خواب کودک

طراحي دکوراسيون داخلي- اتاق کودک :شايد شما هم بارها تصميم به ايجاد تغيير در اتاق خواب فرزندتان افتاده باشيد اما به دليل هزينه هاي بالا ي اين امر از انجام آن منصرف شده ايد. اما جالب است بدانيد که راه هاي کم هزينه تري هم براي ايجاد تغيير در اتاق خواب فرزند دلبندتان وجود دارد.بهترين و کم هزينه ترين راهي را که مي توان پيشنهاد داد رنگ کردن سقف اتاق خواب کودک تان است.سقف اتاق معمولا قسمتي است که اکثر افراد از کنار آن به سادگي عبور مي کنند و شما با ايجاد تغيير در آن مي توانيد خلاقيت خود را نمايش بگذاريد.

استفاده از کاغذ ديواري هايي با طرح و نقش آسمان مي تواند يکي از گزينه هاي پيش روي شما باشد. با استفاده از اين نوع کاغذ ديواري ها مي توانيد آسمان را به اتاق کودک خود بياوريد و حس و هوايي تازه به اتاق کودک خود ببخشيد و فضا را براي لذت بردن کامل او از اتاق خواب جديدش محيا کنيد.

اگر ديوارهاي اتاق کودک شما رنگ ساده اي دارند شما هم مي توانيد از يک رنگ ساده ، هماهنگ با رويه تخت براي سقف استفاده کنيد.لازم نيست هميشه کار خارق العاده اي انجام دهيد همين که انتخاب رنگ درستي داشته باشيد مي توانيد تغييرات دل خواه خود را ايجاد کنيد.

براي طراحي سقف ها مي توان از الوار هاي چوبي استفاده کرد ، آن ها را با فاصله معين از هم روي سقف نصب کرد و فضاي بين آن ها را با رنگي هماهنگ با رويه هاي تخت خواب رنگ کرد.اين کار حس يک دست بودن به اتاق خواب القا ميکند.

استفاده از سقف هاي کاذب با طرح هاي فانتزي و هماهنگ با رنگ اتاق هم مي تواند در تغيير دکوراسيون اتاق موثر باشد. براي سقف هاي کاذب مي توانيد از نورپردازي هم براي جذاب تر شدن کمک بگيريد.
گاهي هم بايد از عناصر موجود در اتاق براي رنگ آميزي سقف استفاده کرد. براي مثال در اين عکس طراح از رنگ شلف هاي موجود در اتاق براي رنگ آميزي سقف استفاده کرده است . طراح با انتخاب رنگ قرمز تضاد بصري خوبي را با ديوارهاي سفيد اطراف به وجود آورده است.