بزرگ جلوه دادن خانه های کوچک

?-اگر فضايي کوچک داريد که‌ مي‌خواهيد آن را بزرگ تر جلوه دهيد و يا اينکه اين فضا کاربرد بيشتري داشته باشد،‌ در اولين قدم بهتر است وسايل تزييني غير قابل استفاده و غير کاربردي را جمع آوري کرده و آنها را دور بيندازيد و يا اگر خاطره اي را برايتان ياد آوري‌ مي‌کند، آن را در جايي مانند انبار نگهداري کنيد.

?-از رنگ‌هاي درخشان و روشن با ته رنگ‌هاي سفيد که باعث بزرگ تر نمايان شدن فضا‌ مي‌شوند استفاده کنيد.

?-از پرده‌هاي ضخيم و چند لايه در اين اتاق‌ها استفاده نکنيد. سعي کنيد پرده‌هابه رنگ روشن و تقريبا کم طرح باشند.

?-تا آنجايي که‌ مي‌توانيد از فرش، قاليچه و يا هر نوع کف پوش تزييني در فضاهاي کوچک استفاده نکنيد، چرا که از لحاظ ديد بصري موجب کوچک تر شدن فضا‌ مي‌شود.

?-اگر کف پوش اتاق سراميک، موکت و يا هر چيز ديگري است بهتر است که از طيف رنگ‌هاي روشن باشد. هر چه کف پوش اتاق روشن تر باشد به مراتب فضا بزرگ تر جلوه‌ مي‌کند.

?-تا آنجا که امکان دارد از مبلمان کوچک با انحناهاي بسيار و ظريف استفاده کنيد چرا که اين دسته از مبلمان مخصوص فضاهاي کوچک هستند و آنجا را بزرگ تر نشان‌ مي‌دهند. استفاده از مبلمان بزرگ و کاناپه‌هاي بزرگ در اتاق‌هاي کوچک به هيچ وجه توصيه نمي شود.

?-نورپردازي زياد فضا را بزرگ تراز آنچه که هست نمايان‌ مي‌کند. در ضمن با نورپردازي مناسب ‌ مي‌توانيد فضا را کاملا کاربردي کنيد. در فضاهاي کوچک تا آنجا که امکان پذير است از آباژور و نورهاي موضعي کم نور استفاده نکنيد.

?-استفاده از وسايل تزييني غير ضروري که کاربرد خاصي ندارند،‌ در فضاهاي کوچک به هيچ وجه مناسب نيست. اگر از آن دسته افرادي هستيد که وسايل تزييني را دوست داريد، بهتر است آنها را در کوچک ترين سايز انتخاب کنيد و همه را روي ميزي در کنار يکي از مبل‌ها قرار دهيد. اگر هم علاقمند به آثار هنري هستيد، تابلوها را در سايز‌هاي کوچک و تنها روي يک يا دو ديوار نصب کنيد.

?-اگر مايليد که ديوارها را با کاغذ ديواري تزيين کنيد،‌ بهتر است کم طرح ترين و روشن ترين شان را انتخاب کنيد. کاغذ ديواري‌هاي پر طرح و شلوغ اتاق را تنگ و تاريک جلوه‌ مي‌دهد (طراحي داخلي دکوراسيون). 

منبع:سايت نقش نگار