ترفندهای انتخاب رنگ برای اتاق نشیمن

اتاق نشيمن شما جايي است که خانواده و مهمان‌هايتان در آن دور هم جمع شده و استراحت مي‌کنند. انتخاب رنگ مناسب براي اين فضا مي‌تواند به راحتي آن اضافه کند
چه رنگي براي اتاق نشيمن شما مناسب است؟

خاکستري
رنگ خاکستري براي اتاق‌هايي که مي‌خواهيد کمي تن سردي داشته باشند عالي است. رنگ خاکستري در ترکيب با سفيد نماي زيبايي به اتاق مي‌دهد. همچنين مي‌توانيد چند وسيله‌ي سفيد ديگر نيز براي زيباتر کردن اتاق به آن اضافه کنيد.

قرمز يا نارنجي
رنگ مناسب اتاق نشين
رنگ‌هاي قرمز يا نارنجي براي ديوار اصلي اتاق‌هاي نشيمن عالي هستند. ديوار ديگر خود با رنگي خنثي تزيين کنيد. بهتر است به اين ديوار رنگ سفيد نزنيد زيرا بين دو ديوار تضاد زياد جالبي ايجاد نمي‌شود. براي زيباتر شدن فضا يک يا دو وسيله در اتاق را با رنگ ديوار اصلي ست کنيد.

سفيد
رنگ سفيد امروزه مرتباً طرفداران بيشتري پيدا مي‌کند. اغلب رنگ‌هاي سفيد کمي تن رنگي گرم يا سرد دارد. انتخاب تن رنگي گرم براي اتاق نشيمن بهتر است، با اين کار فضايي آرامش‌بخش ايجاد مي‌کنيد.

سبز
سبز رنگ زيبايي است که مي‌توان آن را با خاکستري يا رنگ بژ به خوبي ترکيب کرد. جادوي رنگ سبز در دکوراسيون داخلي اين است که با توجه به تن رنگي انتخابي شما مي‌تواند محيطي گرم يا سرد ايجاد کند.

آبي
رنگ مناسب اتاق نشين
براي يک اتاق نشيمن با رنگ‌هاي روشن و وسايل سفيد مي‌تواند رنگ آبي عالي باشد. آبي رنگي عالي براي اتاق نشيمن شماست زيرا به فضا انرژي مي‌دهد. اگر رنگ انتخابي شما آبي است آن را ساده استفاده کرده و طرح ندهيد و با مبلمان و وسايل سفيد طرح رنگي جالبي ايجاد کنيد.

رنگ‌هاي تيره
اگر ايده‌ي رنگ‌هاي تيره براي اتاق نشيمن خود را دوست داريد بهتر است فضايي متصل به اتاق نشيمن داشته و آن را با رنگ‌هاي خنثي تزيين کنيد. با اين روش اتاق نشيمن شما روشن‌شده و بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد.


www.dabi.ir/nt