خودنمایی نقاشی‌ روی دیوارها

نقاشي بر روي ديوار شايد يکي از جالب‌ترين و زيباترين ايده‌ها براي تزيين دکوراسيون داخلي خانه باشد. اگر خودتان دستي در طراحي داريد مي‌توانيد آزادانه هر فکر و طرحي که داريد را بروي ديوار نقاشي کنيد. ايده‌ها در اين زمينه بي‌نهايت است، فرض کنيد به‌جاي استفاده از مصالح و پوشش‌هاي ديوار، طرحي شبيه به آنها برروي ديوار نقاشي شود. مثلا به‌جاي داشتن ديوار بتني يا آجري در خانه و يا ديوارپوش‌هاي چوبي و سنگي، شکل آنها را بروي ديوار خانه خود نقاشي کنيد. نتيجه کار حتي مي‌تواند از خود مدل هاي واقعي هم زيباتر و شگفت‌انگيزتر شود.
به گزارش اتاق، با اين کار در خانه خود دکوراسيوني کاملا جديد و خلاقانه به‌وجود آورده‌ايد که نظر همگان را به‌سوي خود جلب خواهد کرد. استفاده از بتن در دکوراسيون داخلي خانه توسط بسياري از طراحان مدرن سرتاسر دنيا استفاده مي‌شود و از ارکان اصلي خانه‌هاي لوکس با سبک مدرن و صنعتي حساب مي‌شود. براي داشتن نماي بتني مي‌توانيد با استفاده از رنگ‌هاي سفيد، توسي و مشکي و همچنين تيغه گچ کاري، بدون استفاده از بتن واقعي نماي ديوار بتوني برروي ديوار خود داشته باشيد.

همچنين مي‌توانيد با نقاشي، نماي راه راه و حتي آجري برروي ديوار طراحي کنيد. نماي راه راه يا رگه‌ايي زماني که با ظرافت انجام شود نتيجه نهايي حس لطافت و ظرافت يکپارچه را به‌همراه خواهد داشت. اين روش براي ايجاد رگه‌هاي باريک و ملايمي از رنگ‌هاي روي ديوار به کار مي‌رود. ترکيب رنگ و روغن جلا را با کمک يک غلتک، به‌صورت عمودي روي ديوار بکشيد. سپس توسط يک قلم‌مو با موهاي بلند، نوارهاي نازکي را روي سطح رنگي خود ايجاد کنيد تا اثر نهايي طبيعي‌تر جلوه کند. براي نماي آجري هم مي‌توانيد به‌راحتي آنرا در خانه خود داشته باشيد. از يک چاقوي آشپزخانه دندانه‌دار استفاده کنيد و چند قطعه اسفنج را هم اندازه و به شکل اسفنج ببريد. سپس آنها را روي يک تخته چوب متصل به ديوار بچسبانيد و با کمک غلتک آنها را به رنگ آجر درآوريد. در شکل‌هاي زير تعدادي از نمونه‌هاي زيباي نقاشي روي ديوار و تاثير آن بر دکوراسيون کلي خانه را مشاهده مي‌کنيد.

www.dabi.ir/nt