دکوراسیون داخلی دفتر کار

طراحي داخلي دکوراسيون- براي اکثر افراد، دفتر کار مکاني است که بيشترين اوقات خود، از نخستين ساعات آغاز روز تا نيمه‌هاي عصر را در آن سپري، و هزينه‌هاي زندگيشان را از اين مکان فراهم مي‌کنند، بنابراين ايجاد فضايي مناسب در اين مکان از بسياري جهات حائز اهميت است. نکات ذکر شده در اين مقاله مي تواند کمک شاياني براي هرچه بهتر شدن اين فضا به شما بکند. در درجه اول شما مي خواهيد دفتر کارتان هم براي مشتري و هم براي کارمند شما دلسپند و آرام باشد و در درجه دوم شخص وارد شونده به دفتر حس حرفه اي بودن فضا را بلافاصله درک کند.
1. استفاده از رنگ : اگر قصد نقاشي کردن دفتر کار خود را داريد، سعي کنيد از رنگ هايي که زمينه فعاليت کاري شما را منعکس مي کنند استفاده کنيد. براي مثال، اگر فعاليت تجاري شما در زمينه هاي سنتي و عرفي مثل بانکداري است، احتمالا مايليد از رنگ هاي خنثي و ملايم مثل رنگ زرد کم رنگ يا کرم متمايل به سفيد و يا آبي روشن استفاده کنيد. از سوي ديگر اگر کار شما نياز به خلاقيت داشته باشد مثل يک موسسه تبليغاتي، مي توانيد از رنگ هايي مثل رنگ نارنجي و يا درجات تيره تر رنگ هاي سبز و يا آبي استفاده کنيد. سعي کنيد از رنگ هاي با کيفيت استفاده کنيد که تا آخر سال نما و جلوه خود را حفظ کند.

2. زيباسازي ديوارها: يک ديوار خالي به سادگي همه را کسل مي کند. چرا با استفاده از چند تصوير و عکس و قاب که به حرفه اي تر شدن محيط کمک مي کند استفاده نکنيم؟ تنها يک ايده خلاقانه مي تواند باعث شود کارمند در محيط کار خود احساس آرامش و نشاط کند. اين هم روي شما و هم روي کارمندان و مشتريان شما تاثير مثبتي خواهد داشت. از سوي ديگر هم کارمندان براي انجام کارهاي خود چالاک تر عمل مي کنند و هم محيط کار شما زيباتر مي شود.

3. يک فضاي سرسبز ايجاد کنيد: شما مي توانيد از گياهان آپارتماني در محيط کار خود استفاده کرده و حس تازگي، سرزندگي و طراوت را به محيط کار خود وارد کنيد. مخصوصا در محيط هاي کاري بسيار مدرن و رسمي و تشريفاتي، چند گياه سبز مي تواند نما و فضاي آن محل را کاملا تغيير داده و باعث شود افراد احساس کنند در خانه خود هستند و کمتر با طبيعت قطع رابطه مي کنند. اين امر باز هم به زيبا و جذاب شدن محيط کار شما کمک مي کند.

4. مبله کردن محيط: مبلمان بخش اعظم زيبايي يک دفتر را شکل مي دهد. هر چه فضا بيشتر باشد هزينه اي که بايد صرف خريد مبلمان کرد بيشتر است. بخش زيادي از فضاي مبلمان دفتر کار خارج از دسترس و در قسمت هايي قرار مي گيرند که باعث کسل شدن فرد منتظر مي شود. شما مي توانيد از مبلمان سفارشي استفاده کنيد تا جلوه و نماي دفتر کار شما را جذاب و دوست داشتني کند.

5. مضمون يا تم: اگر مضموني در اختيار داشته باشيد که با آن کار کنيد، کارکردن با هر 4 مورد بالا آسان تر خواهد شد. ممکن است مبلمان دفتر کار شما از طراحي خوبي برخوردار باشد، اما رنگ ديوارها و تصاويري که روي آن ها قرار داده ايد هيچ تناسبي با هم ندارند. سعي کنيد قبل از اين که پول خود را خرج کنيد به يک مضمون کلي فکر کنيد سپس براي داشتن يک دفتر کار زيبا و خريد لوازم مورد نياز هزينه کنيد.
اميدواريم مطالب ارائه شده در اين مقاله راه گشاي شما در طراحي يک دفتر کار گرم و با نشاط و دوستانه باشد.