دکوراسیون زیبا برای منزل شما

طراحي دکوراسيون داخلي-اگر يک دکور زيبا و مطلوبي به منزل تان ببخشيد موجب مي گردد تا اعضاي خانواده تان بعد از يک روز کاري سخت و خسته کننده در محيط خانه احساس آرامش کنند ؛ بنابراين چيدمان و دکوراسيون منزل بسيار مهم و حائز اهميت مي باشد و موجب مي گردد تا هم خود و ديگر اعضاي خانواده از آن لذت ببريد و هم چنين ميل و رغبت همسر و فرزندان تان را براي آمدن به خانه مضاعف نماييد .

اما براي اينکه يک دکور خوب و مناسب براي منزل تان ايجاد کنيد بايد يک سري قوانين و اصول خاصي را رعايت کنيد .

ما در اين مقاله سعي کرديم شما را با اين قوانين آشنا کنيم تا با به کار بردن راه کار هاي ذکر شده در زير يک دکوراسيون بسيار زيبا براي منزل تان ايجاد نماييد .

راه کار 1 – اصول نصب تابلو ها بر روي ديوار :

از کنار هم قرار دادن چند تابلوي عمودي و کشيده در کنار هم ديوار اتاق تان را بلند تر از آن چيزي که هست نشان دهيد و براي کوتاه تر نشان دادن ديوار هاي بسيار بلند از تابلو هاي افقي و کشيده استفاده کنيد .

تابلو هاي کوچک را بر روي ديوار هاي بزرگ نصب نکنيد زيرا هم ارزش هنري آن اثر کم مي شود و هم اينکه جلوه بسيار بدي به ديوار منزل تان مي دهيد ؛ بنابراين تابلو هاي کوچک را بر روي ديوار هاي کوچک مثل ديوار اپن آشپزخانه و يا ديوار بين اتاق ها نصب کنيد .

راه کار 2 – رنگ آميزي ديوار ها :

در دکوراسيون منزل رنگ ديوار ها بسيار مهم مي باشد و نقش به سزايي را در زيبا تر نشان دادن دکور منزل ايفا مي کند .

شما بايد رنگ ديوار ها را بر سه اساس انتخاب کنيد : 1- هماهنگي با لوازم و وسايل ، 2 – مکاني که مي خواهيد رنگ کنيد ، 3- علاقه شما به آن رنگ .

اگر رنگ انتخابي شما با رنگ لوازم و وسايل منزل هماهنگ نباشد يک تضاد بسيار بدي بين آن ها به وجود مي آيد که بعد از مدتي از آن رنگ خسته مي شويد .

مکان هاي مختلف در منزل بر اساس استفاده اي که دارند بايد رنگ خاص خودش را داشته باشد به طور مثال براي رنگ ديوار اتاق خواب شما بايد از رنگ هاي لايت استفاده نماييد و هرگز نمي توانيد از اين نوع رنگ ها براي اتاق نشيمن استفاده کنيد ؛ بنابراين رنگ ها را بسته به نوع مکان انتخابي تقسيم بندي کنيد و اصلا نگران چند رنگي شدن منزل خود نباشيد حتي با اين کار يک دکور مدرن و خلاقانه نيز ايجاد مي کنيد .

در آخر علاقه شما بسيار حائز اهميت مي باشد به طور مثال اگر شما از رنگ ديوار اتاق خواب و يا اتاق نشيمن مورد پسند شما نباشد ؛ شما از بودن در آن مکان خسته و دل سرد مي شويد .

شما با استفاده از اين 3 قانون براي رنگ آميزي ديوار ها ، يک جلوه بسيار زيبا به منزل تان مي بخشيد .

راه کار 3 – دکور آشپزخانه :

از آن جايي که زنان بيشتر وقت خود را در آشپزخانه مي گذرانند بنابراين دکور آشپزخانه بسيار مهم مي باشد .

براي ديوار ها از کاشي و سراميک هاي روشن استفاده نماييد زيرا علاوه بر اين که باعث شاد شدن روحيه شما مي شود ، تميز کردن و شستن آن ها نيز بسيار راحت و بدون دردسر مي باشد .

هم چنين مي توانيد از يک يا دو تابلوي کوچک زيبا براي دکوراسيون ديوار آشپزخانه استفاده نماييد .