طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

طراحي دکوراسيون داخلي - آيا تا به حال به چمدان‌هاي قديمي كه به عنوان پس‌زمينه عكس‌هاي موجود در مجله‌هاي مد و يا پشت ويترين مغازه‌ها استفاده مي‌شوند دقت كرده‌ايد؟
استفاده از چمدان‌هاي قديمي به عنوان يك شي تزئيني ايده بسيار خوبي است، چراكه هم يك جذابيت خاص به خانه شما اضافه مي‌كند و هم هزينه زيادي در برندارد.
از آن جايي كه ايده استفاده از چمدان‌هاي قديمي هنوز ايده‌اي تازه و نو است و بسياري از افراد از آن آگاهي ندارند، هم‌چنان مي‌توان از دسته‌دوم‌فروشي‌ها و سمساري‌ها اين چمدان‌ها را به قيمت ارزاني خريداري كرد.
اگر سمساري ها را خوب بگرديد همه آن‌ها در گوشه‌اي چمدان‌هاي قديمي زيادي دارند كه مي‌توانيد آن‌ها را به قيمت مناسبي خريداري كرده و از آن‌ها به عنوان ميزهاي كناري يا فضايي براي نمايش يا نگهداري از وسايل خود استفاده كنيد. البته اگر كمي با دقت انباري خانه خود و يا خانه پدربزرگ‌ خود را بگرديد حتما تعدادي از اين چمدان‌هاي قديمي را پيدا خواهيد كرد.با ما همراه باشيد تا با هم تعدادي از ايده ها را بررسي کنيم.
كنار هم قرار گرفتن چند چمدان با شكلي مشابه مي‌تواند ظاهري زيبا و جذاب در خانه شما ايجاد كند. البته پيدا كردن چند چمدان شبيه به هم كمي دشوار است مگر اين‌كه انباري خانه پدربزرگ خود را حسابي بگرديد.
اين چمدان‌ها دقيقا شبيه هم نيستند، اما داراي يك پالت رنگي يكدست و هماهنگ هستند و دستگيره‌هاي قلاب‌دوزي‌شده آن‌ها شبيه هم است. البته عدم شباهت اين چمدان‌ها كاملا عمدي بوده و باعث شده جلوه‌اي جذاب و زيبا در فضا ايجاد شود.
اگر چمدان هاي قديمي شما شبيه هم نيستند، مي‌توانيد آن‌ها را به يك رنگ درآوريد. چمدان‌ها در اين اتاق خواب ساحلي به رنگ سفيد درآمده‌اند و در كنار روتختي‌ها، مبلمان، و تخته‌هاي چوبي سفيد رنگ تركيب بسيار زيبايي ايجاد كرده‌اند. اين اتاق خواب حس و حالي قديمي و آرامش‌بخش دارد.

نكته: وقتي مي‌خواهيد چرم را رنگ بزنيد، پيش از آغاز به كار، با الكل آن را تميز كنيد و با يك سنباده نرم آن را سنباده بزنيد تا كثيفي‌هاي موجود روي سطح چرم از بين بروند. هم‌چنين براي براق شدن چرم مي‌توانيد به آن واكس بزنيد. در انتها از رنگ آكريليك استفاده كرده و چند لايه رنگ روي آن بزنيد.
علاوه بر رنگ كردن چمدان، ايده جذاب و مفيد ديگر اين است كه براي چمدان يك پايه بسازيد. با اين كار در زمان خود صرفه‌جويي مي‌كنيد. چراكه در حالات قبلي مجبور هستيد چند چمدان با طرح‌هاي مشابه و ارتفاع‌هاي مناسب پيدا كنيد و آن‌ها را روي هم بگذاريد، اما در اين حالت مي‌توانيد يك چهارپايه را زير چمدان گذاشته و به ارتفاع ميز مورد نظر خود برسيد. اين شيوه علاوه بر اين‌كه زمان كمي از شما مي‌گيرد هزينه چنداني هم در برندارد.
چمدان زمختي و قديمي كه در عكس بالا مشاهده مي‌كنيد به صورت تك به كار رفته و حس و حالي كاملا روستيك در فضا ايجاد كرده است.
يك ميز كناري جذاب و ارزان‌قيمت در اتاق نشيمني كه به دقت طراحي و چيده شده است.
با وجود اين نيمكت نامتعارف و عيجب و ‌غريب، اين دو چمدان ما را به ياد دنياي سفر و سياحت مي‌اندازند و نشانه‌اي از علاقه مالك آن به سفر و گردش هستند. اين چمدان‌ها از علائق و تجربيات صاحب خود حكايت مي‌كنند.

اين چمدان‌هاي قديمي كه به رنگ قهوه‌اي تيره هستند لايه‌اي ديگر به اين فضاي ورودي مردانه و تاريخي اضافه كرده‌اند.
چمدان‌هاي موجود در عكس بالا نشانه‌اي از علاقه صاحب خود به سفر و سياحت ندارند، بلكه نشانه‌اي از روحيه متفاوت و خاص مالك اين خانه هستند. علاوه بر چمدان‌ها، نقشه روي ديوار و آلات موسيقي بر اين روحيه خاص تاكيد مي‌كنند.

منبع : chidaneh.com