مبلمان مدرن

طراحي داخلي دکوراسيون- چيدمان مبلمان مدرن و شيک در حال و پذيرايي تاثير بسيار زيادي در زيبايي خانه شما دارد از آنجا که در اکثر خانه هاي ايراني از مبلمان مدرن و زيبا در حال و پذيرايي استفاده مي شود و نيز چيدمان مبلمان در زيبايي و لوکس به نظر رسيدن خانه شما بسيار اهميت دارد تصميم گرفتيم در اين مطلب شما را با نحوه چيدمان مبلمان در نشيمن و پذيرايي آشنا سازيم تا بتوانيد از تمام پتانسيل مبلمان در خانه خود استفاده نماييد در ادامه همراه ما باشيد.

نحوه چيدمان مبلمان در نشيمن و پذيرايي
نحوه چيدمان مبلمان بايد بر اساس ابعاد هال و پذيرايي و متناسب با دکوراسيون داخلي منزل و نيز روحيات اعضاي خانواده صورت گيرد در گام اول بايد انتظارات از مبلمان و فضاي هال و پذيرايي خانه خود را بدانيد که آيا شما قصد داريد مبلمانتان را براي ايجاد محيطي صميمي و دوستانه بچينيد و يا مي خواهيد محيطي رسمي و لوکس را در محيط منزل خود تجربه کنيد. در گام بعد بايد بدانيد که چسباندن و تکيه دادن مبلمان به ديوار هيچگاه نمي تواند ايده جالبي باشد رعايت فاصله مناسب مبلمان با ديوار از ضرورت هاي چيدمان مبلمان به سبک دوستانه و رسمي است زيرا باعث بزرگتر به نظر رسيدن هال و پذيرايي و نيز ايجاد فضايي صميمي تر است. در ادامه با بررسي چند نحوه چيدمان مبلمان با گام هاي بعد بيشتر آشنا خواهيم شد.
نکته اي که هيچگاه نبايد در چيدمان مبل هاي منزل آن را از ياد ببريد ايجاد نورپردازي مناسب در محل قرار گيري مبلمان است چرا که مبلمان در کانون توجه است و معمولا پذيراي تمام مهمانان شماست. تفاوت در ميان مدل هاي مبلمان شما نبايد بسيار چشم گير باشد، در صورتي که از مبل هاي متفاوت استفاده مي کنيد به هارموني محيط توجه نماييد. هرگز نقش کوسن ها را در زيبايي مبلمان خود ناديده نگيريد. با انتخاب و طراحي کوسن هايي متناسب با مبلمان و فرش مورد استفاده، زيبايي خيره کننده اي به محيط اطراف ببخشيد. از فاصله زياد در ميان مبلها بپرهيزيد اگر داراي هال و پذيرايي بزرگي هستيد و نمي توانيد با مبل هاي خود فضاي آن را پر کنيد مي توانيد از ميز نهار خوري براي پر کردن قسمتي از فضاي هال و پذيرايي خود استفاده کنيد. چيدمان مبلمان به صورت دايره اي و گرد در جلوي تلويزيون مي توان تمام مخاطبين را راضي نگه دارد به شرط آن که فضاي مناسبي براي رفت و آمد در نظر بگيريد. هيچگاه مبلمان را جسمي جدا از فضاي داخلي خانه خود در نظر نگيريد، ايجاد هارموني مناسب بين مبلمان و فضاي اطراف بسيار مهم است. اگر ميخواهيد چيدمان مبلمان با استقبال ميهمانان شما رو به رو شود آن را براي يک گفتمان ساده و صميمي آماده کنيد.
در ادامه چند تصوير زيباي ديگر از نحوه چيدمان مبلمان با سبک هاي مدرن وريبا را با هم مشاهده مي نماييم.