مقایسه كولر گازی اینورتر و كولرگازی های معمولی

سوالی كه خیلی از مشتریان و خریداران كولر گازی به دنبال آن می باشد این است كه تفاوت كولر گازی اینورتر و كولر گازی معمولی چیست ؟

اولین تفاوتی كه مشهود می باشد تفاوت قیمت كولرگازی اینورتر و قیمت كولر گازی معمولی می باشد .مثلا امروز كه 12 اردیبهشت 92 می باشد قیمت كولر گازی اینورتر ال جی 240000 حدود 3950000 تومان بوده و قیمت كولر گازی جنرال معمولی 24000 حدود 2500000 تومان می باشد كه تفاوتی 1400000تومانی دارد .

در مقایسه اقتصادی توجه به قیمت اولیه خرید می تواند گمراه كننده باشد زیرا به صورت حسی می دانیم كه جنس ارازن بی كیفیت ،بی ارزش تر از جنس گران با كیفیت می باشد .لذا به جای توجه به قیمت كولر گازی باید به ارزش كولر گازی به ازای بهای پرداختی به ان توجه كنیم .

ارزش كولر گازی در چیست ؟

ارزش كولر گازی به تامین سرمای مورد نیاز می باشد .

ارزش كولر گازی به مصرف انرژی و هزینه بهره برداری از كولر می باشد .

ارزش كولر گازی به طول عمر كولر گازی می باشد .

ارزش كولر گازی به قابل تعمیر بودن آن می باشد .

 

در كولر گازی اینورتر به دلیل استفاده از كمپرسور دور متغیر ،نیازی به خاموش و روشن شدن كمپرسور جهت حفظ دما نیست و به این ترتیب مصرف برق كولر گازی اینورتر از مصرف برق كولر گازی معمولی كمتر می باشد .(در هنگام استارت كمپرسور برق زیادی مصرف می گردد)

 

در كولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بالاتر از كولر گازی معمولی می باشد . تعمیرات كولرهای گازی اینورتر گرانقیمت تر از كولرهای گازی معمولی می باشد زیرا هنوز نیروی متخصص مسلط به تعمیر كولر گازی اینورتر زیاد نیست .