موارد استفاده از الاچیق

آلاچيق به طور سنتي ساختاري باز و تابستاني دارد و براي گفت و گو کردن، صرف غذا، مطالعه و آرامش یافتن در فضاي باز (Outdoor) طراحي شده است. به گفته برخی اولین آلاچیق ها در هلند طراحی شده است، جايي که نمونه های اوليه آن،راز سنگ ساخته مي شد. امروزه واژه "آلاچيق" به سازه های خارجي بسته هم اطلاق مي شود.
آلاچیق چه باز باشد و چه بسته، در بهینه ترین حالت، ديوارهاي آن از چوب هاي رنگ شده هستند. گرچه چوب هاي هوا خورده شده، فلز و حتي سنگ هم مورد استفاده قرار مي گيرند، اما بايد گفت اين مصالح براي استفاده در الاچيق ها بسيار نامناسب هستند.
اکنون در بسیاری از مناطق دنیا، آلاچیق چوبی به یکی از رايج ترين محصولات ساختماني تبديل شده است. گفتنی است برخی جهت درگیر نمودن بادهای خنک با این سازه، آن را روي تپه يا بلندي هاي طبيعي يا مصنوعي مستقر می کنند.

تاریخچه آلاچیق

آلاچيق يا کلاه‌فرنگي يا طارَم سازه‌اي چوبي يا فلزي است که در گوشه باغ ها ،پارک‌ها يا باغچه‌ها قرار داده مي‌شود و به عنوان سرپناهي براي نشستن در هواي باز استفاده مي‌شود. اين سازه‌ها معمولاً داراي گنبد هستند و اطرافشان باز است.
نام فارسي اين سازه تارم است که در متون قديمي بيشتر به صورت طارم نوشته شده‌است ولي امروزه واژه آلاچيق که واژه‌اي ترکمني است رواج بيشتري دارد.
در غرب آلاچيق‌ها بيشتر سده نوزدهم در باغ‌هاي افراد ثروتمند ديده مي‌شد و معمولاً در پيرامون آن‌ها گلکاري انجام مي‌شد. امروزه آلاچيق‌هاي چوبي پيش‌ساخته را مي‌توان از فروشگاه‌هاي وسايل باغچه خريداري کرد و در حياط خانه قرار داد
منبع: سورن چوب 

سایر سایت ها
خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
محصولات و استند تبلیغاتی  مانند استند لوازم تحریر بر مبنای بهترین نحوه چیدمان
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم