نمای گرم و صمیمی با شومینه های کنج دیواری

اين روزها استفاده از شومينه، به کلي با سال‌هاي اخير فرق کرده است. در گذشته از شومينه‌ها براي گرم کردن خانه استفاده مي‌شد اما اکنون آنها به يک جزو دکوري در اتاق نشيمن تبديل شده‌اند. مهمترين دليل اينکه چرا شومينه‌ها محبوب شده‌اند، نماي گرم و صميمي است که در خانه ايجاد مي‌کنند. در ميان انواع طرح‌هاي فانتزي و ديواري، اين روزها شومينه‌هاي کنج اتاق رواج بيشتري دارند. هم نمايي زيبا خلق مي‌کنند و هم محيط اطراف خود را گرم مي‌کنند.

فرقي ندارد اتاق نشيمن خانه شما معاصر يا سنتي باشد، دکوري ميني‌مال يا پيچيده داشته باشد، يک شومينه کنج ديواري، قطعا جوي گرم و صميمي ايجاد خواهدکرد. براي نمونه اين اتاق نشيمن، نمايي بسيار ساده اما آرامش‌بخش دارد که بخشي از آن به علت رنگ‌هاي متضاد و بخشي ديگر به دليل اين شومينه کنج اتاق است.
بسته به نوع دکور اتاق نشيمن، يک شومينه مي‌تواند با آن ادغام شود يا به تنهايي جلب توجه کند. در اين اتاق نشيمن خانوادگي، شومينه کنج اتاق تا سقف کشيده شده و با نمايي سنگي خود به زيبايي با ساير قسمت‌هاي اتاق ترکيب شده است. تعادل الگوها و توناژهاي رنگي، به زيبايي تمام در اين نشيمن محسوس است.

نمونه‌اي ديگر از شومينه‌هاي سنگي براي‌تان ارائه مي‌دهيم. دکور داخلي اين اتاق نشيمن ، معاصر با اندکي رگه‌هاي سنتي است. مهمترين جزو دکوري چشم‌نواز، شومينه و قاليچه کف اتاق است که با هم در هارموني هستند.

مکان کنجي که براي تعبيه شومينه استفاده مي‌کنيد، بسيار حائز اهميت است. براي مثال در اين اتاق نشيمن خانوادگي ، شومينه با پنجره‌هاي بزرگ احاطه شده و همين امر باعث شده هم شومينه به کانون ديد تبديل شود و هم از چشم‌اندازهاي بيرون پنجره لذت برد.

اين شومينه کنج اتاق نيز به زيبايي با دکور داخل اتاق نشيمن، ادغام شده است. ترکيب رنگ‌هاي به کار رفته به زيبايي هر چه تمام با رنگ شومينه در تعامل هستند. کف‎بندي عريض اتاق، به رنگ روشن بوده و به خوبي با رنگ شومينه و اثاثيه اطراف آن در هماهنگي است.

همانطور که بارها گفته شده، شومينه‌ها مي‌توانند نقطه ديد زيبا در اتاق نشيمن باشند. مثلا اين اتاق نشيمن ، دکوري سنتي با جلوه‌هاي ويژه مدرن دارد. ديوارهاي نارنجي، سقف سفيد، پنجره‌هاي بزرگ و الگوهاي رنگي خنثي. شومينه‌اي که در کنج اتاق تعبيه شده نيز تعادلي بسيار آرامش‌بخش با رنگ‌هاي دکوراسيون داخلي خانه دارد.

در نمونه آخر، اتاق نشيمن خانوده به سبک مديترانه‌اي تزئين شده است. همه الگوهاي هنري منحني شکل، نمايي گرم و صميمانه در آن خلق کرده‌اند. رنگ سفيد شومينه نيز با رنگ‌هاي به‌کار رفته در اثاثيه همچون ميز تلويزيون در هارموني است

مترجم: نازنين محمدي
www.dabi.ir/nt