نور طبیعی در طراحی آشپزخانه

طراحي دکوراسيون داخلي - استفاده از نور طبيعي جهت نورپردازي فضاي آشپزخانه

اين روزها همه ما زمان زيادي را در آشپزخانه مي گذرانيم، آشپزي، صرف غذا، تفريح...و به همين دليل است که روشنايي و نورپردازي آشپزخانه از اهميت زيادي برخوردار است. يک چراغ آويزان زيبا در آشپزخانه مي تواند نور کلي آشپزخانه را به خوبي تامين کند، اما باعث مي شود که هنگام کار کردن در سايه خود قراربگيريد و نتوانيد از آشپزي لذت کافي را ببريد.

استفاده از نور طبيعي در طراحي و اجراي آشپزخانه ويلايي

نور آشپزخانه هم ميتواند نوري طبيعي باشد و صرف نظر از شکل يا اندازه آشپزخانه، از پشت سر يا از کنار جايي که کار مي کنيد بتابد و هم ميتواند ترکيبي از نور مصنوعي و طبيعي محيط باشد.
در طراحي آشپزخانه هاي مدرن معمولاً چراغ ها در داخل ديوار تعبيه شده اند و هودها و کابينت ها هم اغلب چراغ هايي دارند.


ترکيب نور طبيعي و رنگ در طراحي و دکوراسيون آشپزخانه

در عين حال منابع نوري در آشپزخانه به دو دسته نور طبيعي و مصنوعي تقسيم ميشوند که در اين ميان بايد توجه ويژه اي به منبع نور طبيعي که پنجره ميباشد داشته باشيم. انتخاب پرده اي مناسب براي آشپزخانه و براي اين چنين منبع طبيعي و مهم از نکاتي است که در طراحي يک آشپزخانه جايگاه خاصي را به خود اختصاص مي دهد. پرده هاي نازک و حريري شکل به سبب آنکه نور را به خوبي از خود عبور ميدهند و هم به دليل داشتن هزينه کم گزينه ي مناسبي براي اين فضا هستند.

استفاده از متريال چوب در طراحي و اجراي آشپزخانه و کابينت به همراه نور پردازي طبيعي

در همين رابطه توجه به رنگ پرده ها و بازتابي که از تابش نور خورشيد و تاثير آن بر رنگ کلي محيط مخصوصا آشپزخانه خواهد داشت اصل بعدي در طراحي دکوراسيون يک آشپزخانه ميباشد. 

لینک های مهم