پرده ایده‌آل برای اتاق‌تان انتخاب کنید

دکوراسیون داخلی- پس از رنگ‌آمیزی دیوارها، پرده‌ها، مهمترین اجزای دکوری هستند که می‌توانند نمای خانه را به کلی تغییر دهند. انتخاب صحیح پرده، می‌تواند اتاق را بزرگتر، زیباتر، گرم‌تر و حتی آراسته‌تر نشان دهد. برخی از افراد این روزها پرده‌های شید را ترجیح می‌دهند با این وجود معدودی از افراد نیز به دنبال پرده‌های سلطنتی با والان‌های دالبر هستند. هنگام انتخاب پرده این نکته را فراموش نکنید که به هنگام تابش شدید نور آفتاب به داخل اتاق بتوانید آن را آسان به پایین کشیده و سایه‌ای متعادل در خانه ایجاد کنید.

پرده‌های مدل کرکره‌ای، بهترین گزینه برای جلوگیری از ورود نور به داخل خانه یا برعکس نورانی کردن تمام اتاق با نور خورشید هستند. می‌توان از نوع فیلتری یا پرده کرکره‌هایی به رنگ آبی یا صورتی کم رنگ برای توازن نور در اتاق نیز استفاده کرد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند رنگ پرده، متناسب با رنگ‌آمیزی دیوارها باشد. با این کار نوعی اتحاد در اتاق ایجاد کرده‌اید! شما می‌توانید از رنگ‌های متضاد با دیوارها نیز برای پرده اتاق‌تان استفاده کنید. رنگ‌هایی همچون سبز چمنی که پنجره را به کانون دید زیبا تبدیل می‌کنند.
بهتر است به دنبال نمونه‌هایی با رنگ‌های تیره و کسل‌‌کننده نروید. رنگ‌های روشن همچون آبی آسمانی و تونازهای صورتی، آرامش و یکپارچگی فضای اتاق را به همراه دارند.


پرده‌های راه راه

پرده‌هایی با طرح‌های راه راه افقی، باعث بزرگ‌نمایی اتاق و پرده‌هایی با راه راه عمودی باعث جلب توجه به ارتفاع اتاق می‌شوند. اما حتی با وجود این اوصاف، پرده‌های راه راه همیشه طرفداران بی‌شماری داشته‌اند.

پرده‌های گل‌دار
طرح‌های گل‌دار چه بر روی پرده و چه بر روی مبلمان، یادآور سبک سنتی هستند. شما با انتخاب این پرده‌ها می‌توانید نمایی گلچین در اتاق‌تان خلق کنید.

پرده‌هایی به عنوان هنر دیواری
پرده‌ها منحصرا برای پوشاندن پنجره و دیوارها دوخته نشده‌اند، می‌توان از آنها به عنوان نوعی هنر روی دیوارها نیز استفاده کرد. برای نمونه، پرده‌ای را از روی دیوار پشت مبلمان در اتاق نشیمن آویزان کنید و نقطه دیدی بسیار شیک در اتاق ایجاد کنید.

پرده‌های سفید و شادی‌بخش
پرده‌های سفید رنگ همیشه نمایی سرزنده و شادی‌بخش با خود به همراه دارند. به خصوص اگر دیوارها و سقف اتاق، سفید رنگ باشند. با این کار، سایر لوازم و مبلمان منزل، بیشتر به چشم می‌خورند.

پرده‌های سبز
سبز، رنگی است سرشار از زندگی! اگر دوست دارید فضایی پر انرژی و با نشاط در اتاق ایجاد شود، بهتر است از پرده سبز استفاده کنید. امیدواریم با دیدن این نمونه‌ها بتوانید پرده مطلوب متناسب با سبک اتاق‌تان را پیدا کنید.

مترجم: نازنین محمدی
www.dabi.ir/nt
 

سایر سایت ها
خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم