پرده ایده‌آل برای اتاق‌تان انتخاب کنید

دکوراسيون داخلي- پس از رنگ‌آميزي ديوارها، پرده‌ها، مهمترين اجزاي دکوري هستند که مي‌توانند نماي خانه را به کلي تغيير دهند. انتخاب صحيح پرده، مي‌تواند اتاق را بزرگتر، زيباتر، گرم‌تر و حتي آراسته‌تر نشان دهد. برخي از افراد اين روزها پرده‌هاي شيد را ترجيح مي‌دهند با اين وجود معدودي از افراد نيز به دنبال پرده‌هاي سلطنتي با والان‌هاي دالبر هستند. هنگام انتخاب پرده اين نکته را فراموش نکنيد که به هنگام تابش شديد نور آفتاب به داخل اتاق بتوانيد آن را آسان به پايين کشيده و سايه‌اي متعادل در خانه ايجاد کنيد.

پرده‌هاي مدل کرکره‌اي، بهترين گزينه براي جلوگيري از ورود نور به داخل خانه يا برعکس نوراني کردن تمام اتاق با نور خورشيد هستند. مي‌توان از نوع فيلتري يا پرده کرکره‌هايي به رنگ آبي يا صورتي کم رنگ براي توازن نور در اتاق نيز استفاده کرد. برخي از افراد ترجيح مي‌دهند رنگ پرده، متناسب با رنگ‌آميزي ديوارها باشد. با اين کار نوعي اتحاد در اتاق ايجاد کرده‌ايد! شما مي‌توانيد از رنگ‌هاي متضاد با ديوارها نيز براي پرده اتاق‌تان استفاده کنيد. رنگ‌هايي همچون سبز چمني که پنجره را به کانون ديد زيبا تبديل مي‌کنند.
بهتر است به دنبال نمونه‌هايي با رنگ‌هاي تيره و کسل‌‌کننده نرويد. رنگ‌هاي روشن همچون آبي آسماني و تونازهاي صورتي، آرامش و يکپارچگي فضاي اتاق را به همراه دارند.


پرده‌هاي راه راه

پرده‌هايي با طرح‌هاي راه راه افقي، باعث بزرگ‌نمايي اتاق و پرده‌هايي با راه راه عمودي باعث جلب توجه به ارتفاع اتاق مي‌شوند. اما حتي با وجود اين اوصاف، پرده‌هاي راه راه هميشه طرفداران بي‌شماري داشته‌اند.

پرده‌هاي گل‌دار
طرح‌هاي گل‌دار چه بر روي پرده و چه بر روي مبلمان، يادآور سبک سنتي هستند. شما با انتخاب اين پرده‌ها مي‌توانيد نمايي گلچين در اتاق‌تان خلق کنيد.

پرده‌هايي به عنوان هنر ديواري
پرده‌ها منحصرا براي پوشاندن پنجره و ديوارها دوخته نشده‌اند، مي‌توان از آنها به عنوان نوعي هنر روي ديوارها نيز استفاده کرد. براي نمونه، پرده‌اي را از روي ديوار پشت مبلمان در اتاق نشيمن آويزان کنيد و نقطه ديدي بسيار شيک در اتاق ايجاد کنيد.

پرده‌هاي سفيد و شادي‌بخش
پرده‌هاي سفيد رنگ هميشه نمايي سرزنده و شادي‌بخش با خود به همراه دارند. به خصوص اگر ديوارها و سقف اتاق، سفيد رنگ باشند. با اين کار، ساير لوازم و مبلمان منزل، بيشتر به چشم مي‌خورند.

پرده‌هاي سبز
سبز، رنگي است سرشار از زندگي! اگر دوست داريد فضايي پر انرژي و با نشاط در اتاق ايجاد شود، بهتر است از پرده سبز استفاده کنيد. اميدواريم با ديدن اين نمونه‌ها بتوانيد پرده مطلوب متناسب با سبک اتاق‌تان را پيدا کنيد.

مترجم: نازنين محمدي
www.dabi.ir/nt