چند پیشنهاد جذاب بهاری برای چیدمان منزل

يکي از مهمترين و کاربردي‌ترين بخش دکوراسيون داخلي، نحوه چيدمان آشپزخانه است که براي ما ايراني‌ها هم البته از اهميت بالايي برخوردار است. آشپزخانه‌هاي ايراني در قديم مثل امرو چندان خارجي نبودند و شکل خاص خودشان را داشتند، اما امروزه دکوراسيون‌هاي داخلي که شامل آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشيمن و... مي‌شود شکل جديدتري پيدا کرده است. حتي طراحان ايراني مانند طرح‌هاي خارجي چيدمان دکور خود را درست مي‌کنند و علاوه برآشپزخانه، دکور اتاق نشيمن و اتاق‌خواب تاثير به‌سزايي در شيک بودن خانه دارد. اين روزها و در تعطيلات نوروزي که فرصت بيشتري داريد تا دستي بر سر و روي خانه‌تان بکشيد، با اين گزارش مدآنلاين همراه باشيد و چند پيشنهاد جذاب بهاري براي دکوراسيون داخلي را بخوانيد.

با آشپزخانه کوچک چه کنيم؟
در چيدمان آشپزخانه‌هاي کوچک به دليل کمبودن فضا بهتر است از رنگ‌هاي بازتر استفاده کنيد مثلا رنگ سفيد، زرد يا نارنجي مي‌تواند ترکيب زيبايي در آشپزخانه ايجاد کند. امروزه بيشتر رنگ نارنجي کاربرد دارد. چرا؟ به دليل مدرن‌بودن وآرامش‌بخشي به پخت‌وپزخانه منزل شما. علاوه بر رنگ، دکوراسيون و چيدمان آن هم البته در اينکه بزرگتر به نظر برسد، بسيار مهم است. در آشپزخانه با وجود کوچک‌بودن آن يک ميزغذاخوري کوچک چهارنفره و کابينت‌هاي مدرن نقش مهمي در آراستگي دارد. البته از توجه به نور و روشنايي هم غافل نشويد.

اين رنگ‌ها با اتاق‌هاي خواب چه مي‌کنند؟
انسان به دليل خستگي زياد در طول روز احتياج به آرامش دارد؛ براي آنکه خواب بهتري را در اتاق خواب خود تجربه کنيد، بهتر است از رنگ‌هاي روشن کرم، کرم شکلاتي، سبز و قهوه‌اي روشن براي رنگ‌آميزي ديوارهاي آن استفاده کنيد. اين رنگ‌ها به شما کمک مي‌کند تا به لحاظ رواني، آمادگي بهتري براي خوابيدن پيدا کنيد. بر اساس ديدگاه کارشناسان، رنگ‌درماني اين رنگ‌ها به‌راحتي بر اعصاب انسان تاثير آرام‌بخش گذاشته و به داشتن خوابي آرام و عميق کمک مي‌کند.
زرد: اين رنگ مي‌تواند هيجانات شما را تحت تاثير قرار دهد و ميزان انرژي شما را تقويت کند. بنابراين، انتخاب اين رنگ براي اتاق خواب يا پرده آن نمي‌تواند گزينه مناسبي باشد.
آبي: رنگ آبي موجب مي‌شود حس خونسردي در شما تقويت شود. بنابراين اگر بعد از يک روز کاري پر تنش در اين اتاق استراحت کنيد خيلي زود ريلکس و آرام مي شويد.
سبز: استفاده از رنگ سبز مي‌تواند تاثير آرام‌بخش بر شما داشته باشد و باعث شود راحت‌تر بخوابيد.
قرمز: رنگ قرمز اگرچه رنگي رمانتيک و زيباست اما استفاده بيش از حد آن در اتاق خواب توصيه نشده است.

اتاق نشيمن‌مان را چگونه بچينيم؟
هر کس براي چيدمان و ايجاد تغيير وتحول اتاق پذيرايي و نشيمن دوست دارد به سليقه خودش وسايل منزل و دکوراسيون را بچيند. اما پيشنهاد «مدآنلاين» چيست؟
هنگام شروع به دکوراسيون اتاق پذيرايي، لوازم اصلي و اساسي اتاق را مد نظر داشته باشيد. پس براي چيدمان داخلي يک خانه ايراني بهتر است يک قالي بزرگ بيندازيد، مبلماني تطبيق‌پذير و بي‌رنگ خريده، سپس آن‎گونه که دوست داريد به آنها جلوه دهيد. اينها فضايي بي‌رنگ را به نشيمن‌گاهي براي ميهماني‌هاي رسمي تبديل مي‌کنند. ديوارهاي نشيمن را هم مي‌توان يک رنگ ساده کرم يا سفيد يکدست زد يا با کاغذ ديواري شيک، جلوه زيبايي به آن داد.

www.dabi.ir/nt