چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم

طراحي دکوراسيون داخلي- داشتن دکوراسيوني ايده‌آل و خوشايند کار دشواري نيست. شما نيز مي‌توانيد با انجام روش‌هايي ساده به بهترين نتيجه برسيد. در اين مطلب قصد داريم ?? راه حل مهم و ساده دکوراسيوني را برايتان بازگو کنيم که با کمک آنها مي‌توانيد دکوراسيون منزل خود را آن‌طور که دوست داريد بيابيد.

اجتناب از شلوغي
از قراردادن تعداد بيش از اندازه زياد و فشرده عناصر و آيتم‌هايي از قبيل قاب‌ عکس‌ها يا کتاب‌ها و لوازم جانبي مشابه روي يک سطح کوچک در دکوراسيون خودداري کنيد؛ زيرا جلوه کل دکوراسيون فضا را تخريب و به هم‌ريخته مي‌کند.

عدد دو را به خاطر داشته باشيد!
تقارن در دکوراسيون مي‌تواند احساس و جلوه‌اي بسيار خوب در دکوراسيون ايجاد کند؛ بنابراين از برخي عناصر به‌صورت دو‌تايي و متقارن در دکوراسيون استفاده کنيد. براي مثال دو آباژور، دو شمعدان، دو صندلي و… .

يک گوشه دنج
ايجاد يک گوشه دنج و زيبا در فضايي از خانه براي فرار از مشغله‌ها و رسيدن به آرامش، بسيار ساده است. شما مي‌توانيد با قراردادن يک ميزوصندلي کوچک، يک گلدان پر از گل‌هاي زيبا، نصب طبقاتي روي ديوار براي به نمايش گذاشتن کتاب‌ها يا ديگر عناصر مورد علاقه خود و همچنين يک نورپردازي ملايم، يک فضاي امن و آرامش‌بخش را در دکوراسيون ايجاد کنيد.

استفاده از روميزي براي ميزپذيرايي
اگر تمايل داريد دکوراسيون شما بيشتر به‌صورت رسمي و تجملي باشد، توصيه مي‌کنيم از يک روميزي شيک و زيبا براي ميزپذيرايي وسط چيدمان مبلمان خود استفاده کنيد. اين روميزي مي‌تواند متناسب با سبک کلي دکوراسيون شما، سنتي يا مدرن و هنري باشد

ايجاد لطافت و نرمي
قرار دادن کوسن‌هاي متعدد و نرم روي مبلمان چرمي و چوبي مي‌تواند لطافت و نرمي دلچسبي را براي دکوراسيون فضا به‌وجود آورد و احساس حاکم بر کل فضا را تلطيف سازد. از انجام اين کار دريغ نکنيد.

استفاده از آينه
از آينه‌ها غافل نشويد، خصوصا اگر فضايي کوچک و کم‌نور در خانه داريد. زيرا اين‌کار علاوه بر اينکه بر وسعت فضا مي‌افزايد، ميزان نور طبيعي موجود در فضا را دو برابر مي‌کند.

استفاده از رنگ سفيد
هيچ چيز مانند حوله‌هاي سفيد و تميز نمي‌تواند جلوه‌اي شيک و خوشايند به دکوراسيون سرويس‌بهداشتي شما ببخشد. همچنين وجود گلداني به رنگ آبي که در آن گل‌هاي کرم و سبز رنگ قرار داده شده است، به همراه تعدادي شمع مي‌تواند مکمل خوبي براي دکوراسيون سرويس‌بهداشتي با زمينه سفيدرنگ خانه شما باشد.

به نمايش گذاشتن ظروف
ظروف زيباي خود را از نظرها پنهان نسازيد! به نمايش گذاشتن ظروف در دکوراسيون آشپزخانه مي‌تواند هم‌زمان با آوردن طرح و رنگ به دکوراسيون، به تعريف سبک نيز براي دکوراسيون بپردازد. ظروف ساده سفيدرنگ يا ظروف رنگي ساده مي‌توانند شگفت‌انگيز و زيبا جلوه کنند.

طراحي داخلي

رنگ‌هاي طبيعي
قراردادن ظرفي پر از پرتقال و ليمو در آشپزخانه مي‌تواند به‌مقدار زيادي سرزندگي و طراوت را به دکوراسيون بي‌روح آشپزخانه شما وارد سازد. پارچي پر از گل‌هاي شاداب و خوش‌رنگ مي‌تواند تاثيري شگفت‌انگيز بر زيباسازي و شادابي دکوراسيون داشته باشد. اين راه در عين ارزان بودن بسيار تاثيرگذار است.

نام‌گذاري کنيد
ادويه‌جات و پودرهاي مخصوص آشپزي را در ظروف برچسب‌دار و نام‌گذاري شده در کابينت‌ها و کشوها قرار دهيد تا با يک نگاه بتوانيد نام ادويه و ماده مورد نظر را روي شيشه مشاهده و آن را براي استفاده برداريد. همچنين براي انسجام بيشتر در جلوه چيدمان داخل کابينت و کشو، از ظروف يک‌شکل و هماهنگ با هم استفاده کنيد.

روياهاي شيرين
استفاده از ملحفه‌ها و روبالشي‌هاي سفيد ساده هرگز اشتباه نيست؛ توصيه مي‌کنيم حتما اين کار را انجام دهيد و رنگ‌ها و طرح‌هاي ديگر را از طريق‌هاي ديگر به دکوراسيون تخت‌خواب و اتاق‌خواب وارد سازيد.

انتخاب تم براي چيدمان کابينت‌هاي شيشه‌اي
اشياء داخل کابينت‌هاي شيشه‌اي را برحسب يک قاعده و تم خاص، با توجه به‌ نوع جلوه‌اي که دوست داريد ايجاد شود انتخاب کنيد. براي مثال، اشياء و ظروف رنگانگ با رنگ‌هاي شاد و تند براي ايجاد جلوه‌اي جسورانه و جالب يا عناصري از جنس استيل و سيلور براي ايجاد جلوه‌اي شيک و مدرن مناسبند.

استفاده از سبدهاي دکوراتيو
سبدهاي حصيري يا ساخته شده از ني در سايزهاي مختلف، گزينه‌هاي مناسبي براي قرار دادن اشياء و لوازم متعددي در فضاهاي مختلف خانه و سازماندهي آن فضاها هستند. براي مثال، در اتاق کودک مي‌توانيد براي ذخيره‌سازي اسباب‌بازي‌ها، ‌در اتاق‌کار براي قراردادن برگه‌ها و ديگر لوازم و در آشپزخانه نيز براي قراردادن دستگيره‌ها و اشياء مورد استفاده کوچک، از اين سبدها استفاده کنيد.

نوسازي جلد کتاب‌ها
زماني‌که قصد تميز کردن قفسه‌هاي کتاب، ميز پذيرايي يا کتابخانه خانگي خود را داريد، حتما قبل از تغيير چيدمان کتاب‌ها جلد آنها را عوض کنيد و آنها را تميز و نو سازيد.

يک اقدام درجه يک
استفاده از ظروف و دستمال سفره‌هاي يک‌دست سفيد در چيدمان ميز غذاخوري به همراه يک جفت شمع زيبا و شکيل مي‌تواند جلوه و احساسي تاثيرگذار و بسيار شيک به فضاي غذاخوري شما ببخشد.

منبع : مجله منزل > زيبـا شــو دات کام