10 ایده برتر برای طراحی اتاق کودک

دکوراسيون داخلي- کودکان اغلب دوست دارند ساعات زيادي را در اتاق خود و بدون والدينشان به استراحت و بازي بپردازند. شما به عنوان والدين کودک، بايد اين نکته را در نظر داشته باشيد که اتاق آنها را طوري طراحي کنيد که تا پايان دوره خردسالي، فضايي جذاب و فانتزي براي آنها باشد. پس از دوره خردسالي است که بايد نحوه چيدمان اتاق را تغيير داده و کاربرد را در راس امور قرار دهيد.

بهتر است از رنگ‌ها و توناژهايي استفاده کنيد که کودک شما دوست دارد. در اين ميان، کاغذ ديواري‌هاي طرح‌دار همچون طرح پلنگ صورتي، سيندرلا يا ميکي موس را از ياد نبريد.

در نظر داشته باشيد که شما بايد اسباب‌بازي‌هاي کودک‌تان را طوري سازماندهي کنيد که بتواند براحتي آنها را برداشته و بازي کند اما در عين حال طوري نباشد که با هر اشاره و يا به هنگام بازي با ساير کودکان، باعث ايجاد ريخت و پاش شود. مدآنلاين قفسه‌هاي بزرگ اسباب‌بازي، سبدهاي چوبي و حتي جا اسباب‌بازي‌هاي شيشه‌اي را به شما پيشنهاد مي‌کند. بهتر است از پرده‌هاي ياسي براي اتاق دختر خانم‌ها و پرده‌هاي آبي با طرح دزد دريايي و بت‌من براي اتاق پسر بچه‌ها استفاده کنيد. استيکرهاي گل‌دار نيز نمايي زيبا در اتاق ايجاد مي‌کنند.

تخت خواب‌هاي چند طبقه، با استيکرهاي سبز رنگ و طرح ستارگان شب‎نما در بالاي تخت خواب، به همراه يک قاليچه فانتزي کوتاه و صورتي، تمناي هر دختر بچه‌اي براي داشتن يک اتاق خواب رويايي است. اين روزها استفاده از اسباب بازي‌هاي بسيار بزرگ همچون خرس پوه در گوشه‌اي از اتاق بسيار مرسوم شده است. هر چقدر از لوازم بزرگ و غير معمولي استفاده کنيد، به همان اندازه، نمايي فانتزي و مطابق ميل کودک خود ايجاد کرده‎ايد مانند لامپ بزرگ يا حتي ديوارهايي با کاغذ ديواري‌هاي راه راه درشت!
ما در اينجا 10 ايده برتر طراحي اتاق کودک را براي شما آماده کرده‌ايم.

مترجم: نازنين محمدي

www.dabi.ir/nt