10 راه برای تغییر دکوراسیون خانه

طراحي دکوراسيون داخلي- روش‌هاي زير در اين راه به شما کمک خواهد کرد:

1- رنگ کردن: رنگ کردن، ساده‌ترين روش تغيير حالت يک اتاق است. کنار گذاشتن رنگ سفيد و انتخاب رنگ‌هاي قوي‌تر مانند قرمز تيره، قهوه‌اي پررنگ و طوسي. رنگ‌هاي روشن‌تر اتاق را بزرگ‌تر نشان مي‌دهد و رنگ‌هاي تيره‌تر ديوارها را نزديک‌تر نشان مي‌دهد. زرد جزو رنگ‌هايي است که فضا را زنده مي‌کند.

2- به کف خانه توجه کنيد: فضاي زير پاي شما تاثير قابل‌توجهي بر اتاق دارد. براي اين منظور گزينه‌هاي مختلفي وجود دارد: اگر فرش مندرسي داريد که اتاق را کيپ تا کيپ پوشانده، آن را با يک فرش جديد تعويض کنيد. کف را مي‌توان مجددا پارکت کرده يا پارکت‌ها را پوليش زد. با انداختن فرش مي‌توان يک سري از نواقص را پوشاند.

3- توجه به مبلمان: مبلمان يکي از موارد مهم در تغيير اتاق شماست. لازم نيست حتما آن‌ها را عوض کنيد. بلکه مي‌توانيد از روش‌هاي ديگر مثلا
تغيير چيدمان يا تعويض رويه استفاده کنيد.

4- نورپردازي: آيا تا به حال به اهميت نورپردازي فکر کرده‌ايد؟ شما براي مطالعه و انجام کارها به نور کافي و براي ايجاد محيطي صميمي‌تر به نور ملايم احتياج داريد. پس لازم است ميزان نور را در هر اتاق تنظيم کنيد. براي مطالعه، بيش‌ترين نوع نورپردازي را داشته باشيد.

5- استفاده از يک کار هنري: کارهاي هنري را با نصب يک ديوارکوب در بالاي آن‌ها متمايز کنيد و جلوه بيش‌تري به آن‌ها دهيد. لامپ‌هاي آفتابي گرما و زيبايي خاص خود را دارند. عکس‌هاي مورد نظر را به ديوار آويزان کنيد يا طوري به ديوار تکيه دهيد که با اولين نگاه جلب توجه کنند. سعي کنيد تصاوير يا کارهاي هنري هم‌سطح چشم نصب شوند مگر آن که بخواهيد آن‌ها به صورت عمودي باشند.

6- با گچ‌بري کلاس کار را بالا ببريد: با استفاده از گچ‌بري، مرز سقف و ديوار را از هم جدا کنيد. گچ‌بري‌ها و قرنيزها، نماي افقي جالبي به خصوص زماني که رنگ آن‌ها از ديوار متفاوت باشد، ايجاد مي‌کنند.

7- اشياء مورد علاقه را روي طبقات، يک جا قرار دهيد: مجموعه چيزهاي مورد علاقه‌اي را که از جاهاي مختلف جمع کرده‌ايد، روي طبقات يک ويترين يا چند قفسه يک‌جا بگذاريد. به اين ترتيب فضاي خالي يک ديوار را پر کرده و خانه هميشه مرتب به نظر مي‌رسد.

8- وسايل را چاشني کار کنيد: فضاي يک اتاق را با وسايل به هم مربوط کنيد. با توجه به مدلي که انتخاب
کرده‌ايد، روش‌هاي مختلفي براي مرتبط کردن وسايل وجود دارد. با فرش، کوسن، شمع،
گل‌هاي خشک، يک قفس تزييني پرنده و بسياري موارد ديگر مي‌توان اين ارتباط را برقرار
کرد.

9- کوسن‌هاي قديمي را عوض کنيد: خيلي مواقع تنها با عوض کردن رويه کوسن‌ها مي توان تغيير محسوسي در اتاق‌پذيرايي ايجاد کرد. سعي کنيد تعداد کوسن‌ها و تنوع آن‌ها را بيش‌تر کنيد.

10- از ديوار استفاده بيش‌تري کنيد: با اضافه کردن طرح يا مدل مورد علاقه، فضاي نزديک به ديوار را تبديل به جايي براي نشستن و مکالمه نماييد. راه‌هاي مختلفي براي اين کار وجود دارد. مثلا مي‌توانيد از سنگ، چوب يا پارچه که معمول است يا يک کاغذ ديواري با طرحي خاص و يا پتينه استفاده کنيد.

منبع :همشهري آنلاين- نداشريف 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم